Uydu

Tecrübeli kadrosu ve sağlam altyapısıyla müşterilerine en uygun uydu çözümlerini sunan AESS Telekom, geniş hizmet portföyü ile Türkiye, Avrupa, Africa ve Orta Doğu'yu içine alan geniş bir alanda uydu haberleşme hizmetleri sağlamaktadır.


AESS Telekom Ankara Data Merkezinde kurulu bulunan Uydu Yer İstasyonları ile Yurtiçi ve Yurtdışındaki operatörlere Uydu Yer İstasyonu Hizmetleri sağlamaktadır. Büyüklükleri 2.4M ile 8.1M arasında değişen uydu antenleri, yedekli RF Sistemleri, tam klimatize cihaz odaları, Kesintisiz Güç Kaynağı ve Jeneratör ile destekli kesintisiz enerji ile donatılmış AESS Telekom Ankara Uydu Yer İstasyonundan müşterilere 7/24 Teknik Destek imkanı da sağlanmaktadır.

Kablo ile erişimin mümkün olmadığı yerler ya da karasal bağlantıların yedeklenmesi için iki nokta arasında uydu üzerinden bağlantı sağlanmaktadır. Güçlü iş ortaklarıyla, Noktadan Noktaya Erişim için üç kıtada hizmet sunabilen AESS Telekom, Intelsat, Eutelsat ve New Skies gibi geniş kapsamına sahip uydular üzerinden en uygun ekonomik çözümleri sunmaktadır.

Türkiye'deki ya da yurtdışındaki uzak ofislerin uydu üzerinden Internet bağlantısı farklı hız seçenekleri ve en ekonomik fiyatlarla AESS Telekom VSAT çözümleriyle sağlanmaktadır.

AESS Telekom, VSAT çözümlerinde Eutelsat-Skylogic ile işbirliği içerisinde Tooway Internet, D-Star IP-Access ve IP-Connect servislerini sunmaktadır..

Paylaşımlı ya da Paylaşımsız Internet bağlantısı seçenekleri Eutelsat'ın ve diğer uydu operatörlerinin Avrupa, Asya ve Afrikayı kapsayan geniş kapsama alanına sahip uyduları ile sağlanmaktadır.